Pedagoji Atölyeleri

Çocuk Dostu Okul ve Öğretmen

Çocukların hayatlarının büyük bir bölümünü geçirdikleri okul ortamlarının nasıl daha sağlıklı ve verimli olabileceğine dair bilgi ve tecrübe paylaşımı yapmak. Eğitimin temel paradigmalarının çocuğun dünyasına uygun olarak yeniden şekillendirilmesi gerektiğine dair yaklaşımlar ortaya koymak. Bu süreçlerin en önemli kişileri olan öğretmenlerin, çocuğa ve eğitime dair değişik bakış açılarını kazanarak farkındalığını artırmasını sağlamak.

  • 06 Kasım 2018
  • Pedagoji Atölyesi
DETAYLI BİLGİ
Gençlerle Çalışma Kılavuzu

Atölye gençlik çağının temel psikolojik, biyolojik ve sosyal gelişimini sağlıklı bir şekilde anlaşılmasını hedeflemektedir. Bu dönemle çalışan uzmanların, gençlerle daha sağlam bağ kurabilme, onlara rehberlik yapabilme gibi yeteneklerini geliştirebilmeleri için farkındalık kazanmaları beklenir. Gençlik çağının diğer gelişim dönemlerinden farklı olarak sahip olduğu temel özelliklerin, bu çağı nasıl etkilediğini, hayatın her alanında fark edebilmelerini sağlayacaktır.

  • 21 Kasım 2018
  • Pedagoji Atölyesi
DETAYLI BİLGİ
Pedagoji Okumaları

Alanda çalışmanın getirdiği tecrübe kadar düzenli okumalar yapmanın insanın kendine ve mesleğine katkısı oldukça fazladır. Bu sebeple seçtiğimiz kitaplarla çocuk psikolojisi ve genel anlamda insan psikolojisine dair birçok konu üzerinde çalışılması hedeflenmektedir. Kitaplar okunurken, kitap içeriklerinin terapötik tecrübeyle ilişkilendirilerek işlenmesi amaçlanmaktadır.

  • 05 Kasım 2018
  • Pedagoji Atölyesi
DETAYLI BİLGİ