turkiyepedagoji@gmail.com

0212 487 04 05

ANAOKULU GÖSTERİLERİ KALDIRILSIN

Mükemmel anaokulu gösterilerinin ardında ezilmiş çocuklar vardır! Okul öncesi eğitim, çocuklarımızın sosyalleştiği, gelişimsel olarak desteklendiği ve ilkokula hazırlandığı bir süreç olması açısından oldukça önemlidir...

Devamı

Halebe Mektup

Ey Halep’in elleri misket tutacakken başına bomba yağan kara gözlü, masum meleği, Bizi affet… Elimiz sana yetişemedi. Sesimiz sana ulaşamadı.

Devamı

Çocuklar Cinsel İstismara Rıza Göstermez!

Cinsel istismar suçunda, failin mağdur ile evlenmesi halinde fail hakkındaki cezanın ertelenmesine imkan veren düzenleme 17 Kasım 2016 tarihinde TBMM Genel Kurulunda görüşülmüş, tartışmalara yol açmıştır. Tartışmaya yol açan madde ve derneğimizin....

Devamı

Çocuklar darbeyi sevmez!

‘Darbe’ kelimesi küçüklükten beri bu ülkenin çocuklarının duymaya alışık olduğu bir kelime. 1960 yılında ilkini yaşadığımız darbe girişimlerine çocuklarımız aşina hale geldi. Bu ülkenin çocukları, darbelerin demokrasiye düşman olduğunu...

Devamı

Koton yetkililerine mektup!

Sayın Koton Yetkilileri; Pedagoji Derneği olarak, çocukları ilgilendiren her konuda uzmanlarımız tarafından değerlendirmeler yaparak bunu ilgili kurum, kuruluş, özel ve tüzel kişiler ve kamuoyuyla paylaşmayı bir borç biliyoruz.

Devamı

Ekranın karşısında çocuk var!

İnternette, sosyal medyada, yazılı ve görsel basında hazırlanan haberler genel olarak yetişkin kitleleri hedeflemektedir. Ne var ki, günümüzde medyanın ana kullanıcılarından biri de çocuklardır.

Devamı

Çocuk Kalbi Yara Aldı

Soma’da meydana gelen maden faciası hepimizi derinden üzdü. Bu facia sonrasında birçok yüreğe acı düştü, birçok hayal yıkıldı. Vefat edenler sadece maden işçisi, ülkenin vatandaşı, annelerin oğulları değildi.

Devamı

ATV ve Baba Panik Yapma’ya Mektup!

Sayın ATV Yetkilileri; Pedagoji Derneği olarak medyada içinde çocuk olan, çocuğu ilgilendiren programları takip ediyor ve pedagojik olarak daha doğru adımların atılması için ilgili birimleri mektuplarla bilgilendiriyoruz.

Devamı

Show TV’ye Mektup!

Sayın Show TV Yetkilileri;Pedagoji Derneği olarak dünyamızda çocukların varlığını önemsiyor, çocuğa dair her konu ve çalışmada onun ruh sağlığının korunmasını ve zarar görmemesini öngörüyoruz. Bu amaçla içinde çocuk olan veya çocuğa etki edebilecek

Devamı

Kız Oyuncak Bebekleri Sadece bir Oyuncak mı?

11 Ekim tarihi, 193 Birleşmiş Milletler ülkesinin onayı ile geçtiğimiz yıl “Dünya Kız Çocukları Günü” olarak ilan edildi. Türkiye, Kanada ve Peru’nun çabası ile kabul edilen gelen bu gün, 2012 yılından itibaren tüm dünyada kız çocuklarının sorunların

Devamı

Dünya Çocukları için Dünyadan Sözler!

Bugün, yani Ekim ayının ilk Pazartesi günü Dünya Çocuk Günü. Çocukların iyi yetiştirilmesi, 19 yüzyılla birlikte ulusların ortak ilgisi haline geldi. Dünya çocuklarının şartlarını iyileştirmeye ve onlara daha iyi bir dünya hazırlamaya yönelik ilk çal

Devamı

Bir Yanlışsın Sen!

Pedagoji Derneği olarak, çocuğa dair olan her konu ve üründe onun ruh sağlığının korunmasını, zarar görmemesini öngörüyoruz. Bir ürünü incelerken kendimize şu soruyu soruyoruz:

Devamı

Sınavlar Ruha Ağır Geliyor!

11 Haziran Pazartesi günü medyaya üzücü bir haber yansımıştır. Ankara’da ilköğretim 8. sınıf öğrencisi N.K., SBS’ye saatler kala intihar etmiştir. Öncelikle kızımıza Allah’tan rahmet, başta anne-babası olmak üzere tüm yakınlarına sabır diliyoruz.

Devamı

Renault’a Mektup!

Sayın Renault Yetkilileri; Pedagoji Derneği olarak, çocuklarımızı ilgilendiren her konuda değerlendirmeler yaparak bunu ilgili kurum, kuruluş, özel ve tüzel kişiler ile kamuoyuyla paylaşmayı bir borç biliyoruz.

Devamı

Anayasada Çocuk da Olsun

Pedagoji Derneği 3 Ekim 2011 tarihinde, Dünya Çocuk Günü’nde kurumuştur. Derneğimiz çocuk ruh sağlığını korumak ve çocuk için yapılan işlerde çocuk ruh sağlını da dikkate almayı alışkanlık hale getirmek niyetiyle kurulmuştur.

Devamı

Maneviyatı Konu Alan Derslere Pedagojik Yaklaşım

Ülkemiz Nisan Ayı’nda bir Kutlu Doğum Haftası’nı daha kutlamaya başlamıştır. Bunun yanında, Mart ayı içinde eğitim sistemimizde yapılan yeni düzenleme ile birlikte Kur’an-ı Kerim’in ve Peygamberimizin hayatının ikinci ve üçüncü dörtte seçmeli

Devamı

Vanlı Çocuklar Psikolojik Destek Bekliyor

Yeryüzü Doktorları, İGEDER (İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği) ve Pedagoji Derneği işbirliği ile 5-12 Nisan 2012 tarihleri arasında Van’da psiko-sosyal destek projesi gerçekleştirdik. Hedef kitlemiz öğrencilerdi.

Devamı

Savaşın içinde çocuk var!

Tarih boyunca savaşlar hiç istenmese de, hep olagelmiştir. Bu savaşlar kimi zaman bir başka devletle, kimi zaman da aynı devletin içindeki farklı gruplar arasında vuku bulmuştur. Savaş, haddizatında hukukun askıya alındığı bir eylemdir.

Devamı

Dünya Çocuk Hakları Günü

Çocuk hakları kavramının ortaya çıkışı, yoğun savaşların olduğu yirminci yüzyıl başlarında olmuştur. Savaşlar, sanayileşme, pozitivist bakış açısı, sosyal Darwinizm gibi nedenlerle çocukların ihmal edildiği bir ortamda çocuklarını masumiyetini koruma

Devamı

Kurban ve Çocuk

Çoğumuzun, çocuklukla ilgili önemli hatıralarında bayramlar büyük yer tutar. Bayram kimi zaman hediye, kimi zaman harçlık bazen de kavuşmaktır. Ama illa, heyecandır bayram. Heyecandır bir gece öncesinden uykumuzu kaçıracak kadar.

Devamı

Deprem ve Çocuk

23 Ekim 2011 tarihinde Van’da meydana gelen deprem hepimizi üzüntüye boğmuştur. Pedagoji Derneği olarak depremde hayatını kaybedenlere rahmet, diğer halkımıza ise sabır ve metanet diliyoruz.

Devamı

Enerji Bakanımıza Bir Hatırlatma

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner Yıldız 14.10.2011 tarihinde medyaya yansıyan haberlere göre, ülkemizin kalkınması amacıyla “Cumartesi tam ya da yarım gün mesai yapılması için de harekete geçeceğiz.

Devamı

Dünya Çocuk Günü Bildirisi

Birleşmiş Milletler, bundan tam 57 yıl önce, 1954 yılında, Ekim Ayı’nın ilk pazartesi gününü Dünya Çocuk Günü olarak ilan etti. Bu ilanın yayınlanmasının üzerinden 57 yıl geçti ama çocuklar için yapılan çalışmalar bu 57 yılda yeterli düzeye ulaşmadı.

Devamı
To Top ↑